استخدام دانشگاه فرهنگیان ۹۷

افزون بر ۹ هزار معلم از دانشگاه فرهنگیان دانش آموخته شدند

معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان بابیان اینکه مهمترین وظیفه اصلی این واحد آموزش عالی تامین و تربیت نیروی متخصص برای آموزش‌ و پرورش است ، گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۷ این واحد، ۹ هزار و ۲۰۰ معلم دانش آموخته را در اختیار وزارتخانه گذاشت .

رضا کچوئیان چهارشنبه‌شب در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در یزد، افزود: هم‌اکنون ۵۴ هزار دانشجو معلم در رشته‌های کارشناسی پیوسته مشغول به تحصیل هستند.
وی اظهار داشت: ۲۴ هزار نفر از این تعداد مهرماه ۹۷ جذب شدند و بقیه مربوط به سال‌های تحصیلی ۹۲ تا ۹۵ هستند.
کچوئیان تعداد دانشجو معلمان کارشناسی ارشد را ۱۸۰ نفر بیان کرد و افزود: دانشجو معلمان یادشده در ۹۸ مرکز و پردیس‌های دانشگاهی تحصیل می‌کنند که ۶۴ مورد از این تعداد پردیس و بقیه مرکز هستند.
وی بابیان اینکه این دانشگاه نهادی ماموریت گرا و درعین‌حال حاکمیتی است، تاکید کرد: ماموریت گرا به این معناست دانشجویان بعد از تحصیل شغل دارند و باید کیفیت آموزشی آنها را تضمین کنیم.
معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان از برگزاری آزمون مهارت آموزان ورودی سال ۹۵ دانشگاه برای شرکت در آزمون جبرانی انتخاب اصلح در ۲۳ آذرماه جاری خبر داد و گفت: شرکت‌کنندگان در این آزمون گواهی شایستگی حرفه‌ای دریافت می‌کنند.
معاون دانشگاه فرهنگیان روز چهارشنبه در سفر به یزد منصور دهقان منشادی را به‌عنوان مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان یزد معرفی و از خدمات فضل‌الله رضایی اردکانی تجلیل کرد.
مهارت آموزان افرادی هستند که بر اساس ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش در سال ۹۵ شرکت کردند و برای آمادگی ورود به مدارس باید در آزمون جبرانی اصلح شرکت کنند.
هم‌اکنون یک هزار و ۵۰۰ دانشجو معلم در ۲ پردیس دانشگاه فرهنگیان یزد مشغول به تحصیل هستند.
در حال حاضر حدود ۱۰۰ هزار دانشجو در ۶۸ واحد دانشگاهی استان یزد تحصیل می‌کنند.
استان یزد بر پایه سرشماری آبان ماه سال ۱۳۹۵، یک‌میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۵ درصد در ۲۱ شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

 

افزودن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *