استخدام دانشگاه فرهنگیان ۹۶

۱۴ اسفند ۹۶ – جذب ۳ هزار دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان تهران

سرپرست پردیس‌های استان تهران دانشگاه فرهنگیان از احیای مراکز تربیت معلم در این استان خبر داد و گفت: در سال آینده نزدیک به ۳ هزار دانشجومعلم در ۱۶ رشته تحصیلی جذب این دانشگاه خواهند شد.

پرویز انصاری‌راد سرپرست مدیریت پردیس‌های استان تهران دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، با بیان اینکه ۹ مجموعه پردیس و مرکز در استان تهران به امر تربیت معلم مشغول هستند، اظهار داشت: ۲ پردیس دخترانه، ۲ پردیس پسرانه در کنار ۲ مرکز دخترانه و ۳ مرکز پسرانه به تربیت نزدیک به ۷ هزار دانشجومعلم در مقاطع کارشناسی ناپیوسته، پیوسته، ارشد و مهارت‌آموزی مشغول هستند.
وی، معلمی را هنر و تربیت معلم را هنری بالاتر برشمرد و گفت: اهمیت دانشگاه فرهنگیان در تربیت معلم است و تربیت معلم کاری ارزشمند، شریف و توفیقی الهی است.
انصاری راد با بیان اینکه در کشورهای دنیا، اهمیت ویژه‌ای برای معلم و تربیت معلم قائل هستند، اظهار داشت: در دادگاه‌های ژاپن، شهادت یک معلم ۴ برابر شهادت افراد عادی است و در غرب و شرق دنیا به معلم و تربیت معلم بسیار بها می‌دهند.
سرپرست مدیریت پردیس‌های استان تهران دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه در آموزه‌های دینی به امر تعلیم و تربیت بسیار تأکید شده است، تصریح کرد: کار معلمی از جنس رهبری و هدایت است و انسان‌ها نزد معلمان امانت هستند و دانشگاه فرهنگیان دایه‌دار تربیت معلمان شایسته طراز نظام جمهوری اسلامی است.
وی از جذب نزدیک به ۳ هزار دانشجو معلم در سال تحصیلی جدید در دانشگاه فرهنگیان استان تهران خبر داد و افزود: در ۱۶ رشته تحصیلی با عنوان‌های آموزشی همچون ریاضی، زیست، فیزیک، جغرافیا، مطالعات اجتماعی، ابتدایی، زبان انگلیسی، مشاوره، الهیات و … دانشجو معلم جذب خواهند شد.
انصاری راد از احیای مراکز تریت معلم در استان تهران خبر داد و افزود: مراکز آموزش عالی که قدمت چندین ساله در تربیت معلم دارند، احیا شده است و مراکزی که در گذشته با یک‌دهم ظرفیت خود فعالیت می‌کردند، از سال آینده با تمام ظرفیت مشغول به فعالیت خواهند شد.
سرپرست مدیریت پردیس‌های استان تهران دانشگاه فرهنگیان در خصوص برنامه‌های این مدیریت در سال آینده، گفت: برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی به صورت مدون، بهره‌گیری از نظرات پیشکسوتان، نشست با دانشجویان، انعقاد تفاهم‌نامه و ارتباط با نهادهای برون سازمانی، بهسازی کارکنان، فعال کردن بنیاد خیرین، برگزاری کلاس‌های آموزشی برای اساتید و کارکنان، تجهیز سایت‌های رایانه‌ای، ارتباط نزدیک با مدارس و ایجاد مدارس وابسته به دانشگاه فرهنگیان، برگزاری جلسات هیأت امنای استان با حضور استاندار تهران، ترمیم و ایجاد فضاهای جدید آموزشی، راه‌اندازی جشنواره‌های تدریس، کمیته کارورزی با استفاده از پیشکسوتان تربیت معلم و پیگیری تبدیل وضعیت مدرسان به هیأت علمی از جمله این برنامه‌هاست.

منبع:خبرگزاری فارس

افزودن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *