استخدام دانشگاه علوم پزشکی مازندران

جذب ۶۶ نیروی متخصص پزشکی و درمانی در مازندران

معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه امسال ۶۶ نیروی متخصص در مراکز درمانی جذب می شوند گفت: سهم شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت از این تعداد ۲۰ نفر خواهد بود.
حامد روحانی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هرساله و همزمان با تقسیم نیروهای تخصصی تعهد خدمت، غرب استان مازندران بویژه مناطق بلوک آن همانند بلوک‌چالوس در اولویت‌های تقسیم این نیروها قرار داشته و در سال جاری نیز از مجموع ۶۶ نیروی تخصصی تخصیص یافته به استان حدود ۲۰ نفر از آنان فقط به شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت اختصاص یافته اند.
وی گفت: همچنین در صورت تامین نیروی جدید نسبت به جایگزینی نیروهای خروجی اقدام خواهد شد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همچنین با اشاره به سفر وزیر بهداشت در غرب مازندران به تشریح شاخص‌های درمانی شهرستان‌های نوشهر و چالوس پرداخت و افزود: در شهرستان‌های نوشهر و چالوس مجموعاً ۴ بیمارستان وجود دارد که که از این تعداد دو بیمارستان دولتی دانشگاهی، یک بیمارستان مربوط به سازمان تامین اجتماعی و یک بیمارستان مربوط به نیروهای مسلح است.
وی افزود: ما در شهرستان چالوس ۶۰ پزشک عمومی، ۹۳ پزشک متخصص در همه ی رشته‌ها و ۵ پزشک فوق تخصص در رشته‌های نوزادان، خون و انکولوژی، گوارش و جراحی دست داریم که مجموعاً ۱۵۴ نفر هستند.
معاون درمان دانشگاه افزود: بیمارستان آیت الله طالقانی چالوس با ۱۸۰ تخت فعال، ۳۴ تخت ویژه دارای بخش هایمختلف تخصصی و فوق تخصصی ، ICU, CCU, NICU و ۱۰ تخت دیالیز و بخش‌های متنوع از جمله داخلی، قلب، اکو، ارتوپدی، جراحی اعصاب، جراحی چشم، گوش و حلق و بینی، عفونی، کودکان، نوزادان، جراحی عمومی، جراحی زنان و زایمان، ارولوژی، CT اسکن، MRI، رادیولوژی و سونوگرافی، آزمایشگاه و پاراکلینیک است.
روحانی زاده ادامه داد: در شهرستان نوشهر بیمارستان شهید بهشتی با ۹۰ تخت مصوب و فعال در بخشهای داخلی، کودکان، جراحی، زنان و زایمان، ارولوژی، ارتوپدی، چشم و عفونی و … مشغول ارائه خدمات درمانی است.
وی ادامه داد: این بیمارستان دارای بخش‌های ویژه CCU و ICU و قلب، اکو و سی تی اسکن نیز بوده و در حال حاضر در نوشهر ۱۱۱پ زشک عمومی، متخصص و فوق تخصصّ در حال فعالیت هستند.

افزودن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *