آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها در سال ۹۶

اعزام مشمولان خدمت سربازی در گیلان

خبرگزاری فارس : معاون وظیفه عمومی گیلان از اعزام مشمولان دیپلم، زیر دیپلم و فارغ‌التحصیلان کاردانی به خدمت سربازی در ۱۹ اردیبهشت‌ماه جاری در این استان خبر داد.
سید حسین صدرممتاز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اعزام مشمولان دیپلم، زیر دیپلم و فارغ‌التحصیلان کاردانی به خدمت سربازی در گیلان اظهار کرد: ساعت هفت صبح روز ۱۹ اردیبهشت‌ماه جاری مشمولان مذکور از محل معاون وظیفه عمومی گیلان واقع در بلوار خلیج فارس، کیلومتر سه جاده رشت به تهران جنب راهنمایی و رانندگی اعزام می‌شوند.
وی ادامه داد: طبق ماده ۵۸ قانون وظیفه عمومی برای مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها تا سه ماه است، مشمول سه ماه اضافه خدمت می‌شوند و مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها بیش از سه ماه باشد مدت شش ماه اضافه خدمات لحاظ می‌شود.
معاون وظیفه عمومی گیلان با بیان اینکه مشمولان دارای مدت غیبت اولیه بیش از یک‌سال به غیر از شش ماه اضافه خدمت فراری محسوب می‌شوند، تصریح کرد: سربازان متأهل پس از سپری کردن دوره آموزشی رزم مقدماتی در مراکز آموزشی ناجا ادامه خدمت خود را در استان محل سکونت سپری می‌کنند.
*کشف ۸۳۵ اصله چوب قاچاق در آستانه‌اشرفیه
فرمانده انتظامی آستانه‌اشرفیه نیز به گزارش مردمی مبنی بر فروش چوب قاچاق در یکی از کارخانه‌های چوب‌بری این شهرستان اشاره کرد و گفت: ماموران اننظامی موضوع مذکور را به طور ویژه پیگیری کردند.
منوچهر محبوبی افزود: ماموران به همراه کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در بازدید از کارخانه چوب‌بری مذکور تعداد ۸۳۵ اصله چوب قاچاق از نوع بلوط، توسکا، اوجا و گردو به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال را کشف و ضبط کردند.
وی با اشاره به اینکه سه نفر متهم پرونده مذکور پس از دستگیری به مراجع قضایی معرفی شدند، بیان کرد: جنگل یک ثروت ملی است و شهروندان به‌ویژه روستائیان هر گونه قاچاق چوب را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

افزودن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *