آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها سال ۹۶

آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها سال ۹۶

سرگردانی فرزندان ایثارگر با عدم اجرای قانون کسر خدمت 

 

خبرگزاری خانه ملت : عضو هیات رییسه فراکسیون ایثارگران مجلس با انتقاد از عدم ابلاغ قانون اجرای قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگران وجانبازان، گفت: نمی توان با این توجیه که اجرای قانون نیاز به کار کارشناسی دارد این قانون را مسکوت گذاشت.
ناهید تاج الدین در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص آخرین وضعیت اجرای قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگران،گفت متاسفانه آئین نامه های اجرایی قوانین مرتبط با معافیت و کسری خدمت فرزندان ایثارگران و جانبازان هنوز از سوی ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ نشده و این مسئله باعث سرگردانی خانواده های ایثارگر و جانباز شده است.
نماینده مردم اصفهان درمجلس شورای اسلامی، افزود: این آئین نامه ها مربوط به بند (د) ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه و نیز جز ۵ بند (ب) تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۹۶ است، در این بند تاکید شده که فرزندان رزمندگان با سابقه حضور در جبهه به ازای هرماه حضور یک ماه کسر خدمت از نظام وظیفه، فرزندان آزادگان به ازای هرماه اسارت یک ماه کسر خدمت از نظام وظیفه و فرزندان جانبازان به ازای هردرصد جانبازی یک ماه کسر خدمت از نظام وظیفه را خواهند داشت که اجرای این آیین نامه ها هنوز ابلاغ نشده است.
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه تصویب قانون کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگر فرایند قانونی را طی کرده انتظار می رود، ستاد کل نیروهای مسلح، روند و زمان اجرای این قانون را اعلام کند.
این نماینده مردم درمجلس دهم تصریح کرد: قطعا تصویب قوانین در مجلس به پشتوانه کار کارشناسی و مطالعات مرکز پژوهش های مجلس بوده و نمی توان با این توجیه که اجرای قانون نیاز به کار کارشناسی دارد این قانون را مسکوت گذاشت.
عضو هیات رییسه فراکسیون ایثارگران،گفت: در حال پیگیری هستیم که آئین نامه اجرایی این قانون هر چه زودتر از جانب ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ شود و سرگردانی های خانواده ایثارگر و جانباز پایان یابد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fixed position noondoni.com